Résidence Les Lumières de Neige - Extra ingekocht

Résidence Les Lumières de Neige ligt op een schitterende plek, bovenin Valmeinier. Zo heb je een goed overzicht van het gebied als je op je grote balkon zit te chillen. De pistes liggen op steenworp afstand en de dichtstbijzijnde skilift vind je al op 100 meter. Een ideale uitvalsbasis dus om het mooie skigebied te gaan ontdekken. 's Avonds kun je het gezellig maken in je eigen appartement of de gezelligheid van het centrum opzoeken, waar je zo naartoe loopt.
  • Op loopafstand van het centrum
  • Op 100m van de lift
  • Comfortabele appartementen

Lees alles over onze service voor een veilige vakantie of bekijk het reisadvies voor jouw vakantiebestemming

Er is geen informatie over kamertypes beschikbaar

Verzorging

Ligging en omgeving

Valmeinier

Zeer mooie luxueuze accomodaties, betaalbare booze voor de Totally'ers, zalige pistes, een bar waar Totally kind aan huis is, in het kort: de ideale mix voor een kick-ass vakantie!

Valmeinier is een modern station met heel veel verschillende restaurantjes, winkeltjes, snack bars, café’s en clubs! Er heerst een uitgelaten vakantiesfeer in het hele dorp waardoor iedereen zich hier direct thuis voelt, en zo hoort het natuurlijk ook!

De Place to be voor de after ski is Bar La Glisse! Je kan letterlijk skiën tot op het terras. Drink dus je eerste shot of pint met je ski’s of board nog aan je voeten en de mood is gezet voor de rest van de avond!

Afsluiten en feesten doen we in de Brasilia, onze partner-discotheek.

Valmeinier

  • Overzichtelijk, modern dorp
  • Goede verbinding met Valloire
  • 150 km piste, voor elk wat wils

Ligging en omgeving

Galibier Thabor

Valmeinier vormt samen met Valloire het grootste skigebied van de Haute Maurienne; Galibier Thabor. Ruim 70% van de 150 kilometer aan pistes ligt boven de 2000 meter en is daardoor zeer sneeuwzeker. Daar moet je zijn dus! Het gebied heeft met de vele blauwe pistes vooral veel in petto voor beginnende en licht gevorderde skiërs en boarders. Ben je wat meer gevorderd? Dan zijn er ook genoeg off-piste mogelijkheden en freeriders kunnen zich uitleven in het snowpark met verschillende jumps en een boardercross.

Galibier Thabor

  • Het bekendste wintersportgebied van de Mauriënne Vallei
  • Aan de voet van de imposante Grand Galibier
  • In totaal 150 kilometer aan pistes

Praktische informatie

Hoofdstad:
De hoofdstad is Parijs.

Taal:
De officiële taal is Frans. Over het algemeen spreken de Fransen weinig andere talen. Wij raden je dan ook aan een woordenboekje mee te nemen.

Tijd:
Er is geen tijdsverschil met Nederland.

Valuta:
De officiële munteenheid is de euro.

Voltage:
De voltage is 230 volt.

Reisdocumenten:
Je dient in het bezit te zijn van een geldig paspoort of een geldig identiteitsbewijs.

Telefoneren:
Een Nederlandse mobiele telefoon werkt ook in Frankrijk. Om naar Frankrijk te bellen vanuit Nederland, toets je eerst het landnummer 0033, dan het netnummer zonder nul en daarna het abonneenummer. Vanuit Frankrijk naar Nederland is het landnummer 0031.

Alarmnummer
Het landelijke alarmnummer is 112.

Reizen met de auto:
De nationale wegen zijn goed begaanbaar. In Frankrijk wordt op de meeste (auto)snelwegen tol geheven. Pas Piccolo San Bernardo is het gehele winterseizoen gesloten (november tot juni). Check voor vertrek de actuele situatie.

In sommige steden is het vanaf 1 juli 2017 verplicht om een milieusticker te hebben. Rijd je over de ringweg van Parijs, de Boulevard Périphérique, dan heb je in veel gevallen ook een milieusticker nodig. Het vignet is niet langs de weg te krijgen, maar alleen online te bestellen. De Franse politie adviseert het aanvraagformulier en de bevestiging uit te printen en mee te nemen als het vignet niet tijdig per post wordt bezorgd. Het bestelformulier is via deze website te vinden: https://www.certificat-air.gouv.fr/en/demande-ext/cgu
Toekomste milieuzones kun je via deze website terug vinden: http://nl.france.fr/nl/tips/milieuzones-frankrijk-ecovignet-critair

De maximum snelheid op de snelwegen is 130 km/uur. De maximum snelheid voor bestuurders die minder dan 2 jaar in het bezit zijn van een rijbewijs is 110 km/uur.

In Frankrijk bestaat geen algemene winterbandenplicht. Wel kunnen op sommige trajecten sneeuwkettingen dan wel winterbanden verplicht zijn. Dit wordt met borden aangegeven. Het uitgangspunt is dat de banden moeten corresponderen met de wegomstandigheden. Op grond van dit uitgangspunt kan rijden op zomerbanden in winterse omstandigheden leiden tot aansprakelijkheid voor ongevallen en strafrechtelijke gevolgen hebben. Informatie over het gebruik van sneeuwkettingen en winterbanden kun je o.a. opvragen bij de ANWB.
Bij pech of een ongeluk is het verplicht dat alle weggebruikers een reflecterend vest dragen. Dit vest is te koop bij de ANWB. Het is lichtgewicht en reflecterend.
Wanneer je naar Frankrijk reist via België dan ben je ook verplicht een brandblusser in de auto te hebben.

Eten en drinken:
Frankrijk staat bekend om de kaas, croissants, stokbroden en wijnen. Het is mogelijk om kraanwater te drinken (er wordt wel aangeraden de kraan even te laten lopen).

Fooien:
Als je tevreden bent over de dienstverlening kun je een fooi geven door het bedrag naar boven af te ronden of het kleine wisselgeld te laten liggen.

Openingstijden:
Over het algemeen zijn de winkels van maandag t/m vrijdag van 09:00 tot 19:00 uur geopend (sommige winkels gaan tussen de middag dicht). Op zondag en maandagochtend zijn de meeste winkels gesloten. Sommige supermarkten zijn op zondagochtend geopend.

Veiligheid:
In Frankrijk is het dragen van een skihelm niet verplicht maar wordt wel sterk aangeraden. In een skiklas wordt het dragen van een helm vaak wel verplicht gesteld.
Lees verder

Beoordelingen

Groepsamenstelling
Toon alleen beoordelingen in mijn taal

100% echte klantervaringen

Richtlijnen voor beoordelingen van gasten
Om de beoordelingsscore en de inhoud van de beoordeling relevant te houden voor jouw komende reis, archiveren wij beoordelingen die ouder zijn dan 36 maanden.

Alleen klanten die via Totally Snow hebben geboekt en in de betreffende accommodatie hebben verbleven, kunnen een beoordeling schrijven. Wij nodigen deze klanten na thuiskomst van hun vakantie via e-mail uit om een beoordeling te schrijven. Indien een klant anoniem een review wil plaatsen, worden gegevens gecontroleerd (zoals boekingsnummer, boekingsgegevens) en zijn deze bekend bij  Totally Snow. 

Of het nu negatief of positief is, we plaatsen elke reactie volledig, zo snel mogelijk, nadat deze is gecontroleerd om te voldoen aan de richtlijnen van  Totally Snow. 

Richtlijnen voor beoordelingen
Deze richtlijnen hebben het doel de inhoud van Totally Snow relevant en gezinsvriendelijk te houden, zonder de verwoording van de uitgesproken mening te beperken. Elke review is van toepassing, ongeacht de aard van de opmerking. Beoordelingen waarin scheldwoorden voorkomen of die bewezen onwaarheden bevatten worden niet geplaatst.

Beoordelingen moeten betrekking hebben op de accommodatie
De meest nuttige bijdragen zijn gedetailleerd en helpen anderen betere beslissingen te nemen. Gelieve geen politiek, ethisch of religieus commentaar te leveren. Promotionele inhoud zal niet worden geplaatst.

Alle inhoud moet echt en uniek zijn voor andere gasten
Beoordelingen zijn het meest waardevol als ze origineel en onbevooroordeeld zijn. Deze moet van echt van jou zijn.

Respecteer de privacy van anderen
 Totally Snow zal zijn best doen om e-mailadressen, telefoonnummers, website-adressen, social media accounts en soortgelijke gegevens te verbergen.

De meningen die worden geuit in reviews zijn van klanten van  Totally Snow.
 Totally Snow aanvaardt geen verantwoordelijkheid of aansprakelijkheid voor recensies of reacties.

Vervoersinfo busreis

De bussen naar Frankrijk vertrekken vanaf het eind van de middag vanuit Nederland. De bussen rijden ’s nachts naar de bestemming en de verwachte aankomsttijd op de bestemming is in de loop van ochtend.

De vertrektijd voor de terugreis vanaf de bestemming is doorgaans tussen 19:00 uur en 22:00 uur (onder voorbehoud). De bussen rijden ’s nachts terug naar Nederland en de verwachte aankomsttijd in Nederland is in de loop van de ochtend.

Houdt er rekening mee dat de reisdagen meetellen in de reisduur. Bijvoorbeeld, bij een 10-daagse busreis ben je 8 dagen en 7 nachten op de bestemming. De aangeboden reisduren kunnen verschillen per bestemming en accommodatie. De mogelijke reisduren zijn zichtbaar in de prijstabel.

Opstapplaatsen en vertrektijden

Opstapplaatsen

Indicatieve vertrektijd

Amsterdam17:00
Utrecht17:45
Eindhoven19:15
Maastricht20:30

De aangeboden op- en/of uitstapplaatsen en vertrektijden kunnen verschillen per datum. De mogelijke op- en uitstapplaatsen zijn zichtbaar tijdens het boeken.

Op het ticket staan de juiste opstaptijd en -locatie vermeld. Tijden kunnen door verschillende omstandigheden afwijken, zoals het weer en de verkeersdrukte.

Klik op de verschillende opstapplaatsen voor meer informatie over de exacte locatie, bereikbaarheid per auto of openbaarvervoer en de aanwezige faciliteiten.

Toeslag op-/uitstapplaats
Voor een aantal op-/uitstapplaatsen betaal je een toeslag per persoon, per enkele reis. Deze toeslagen zijn:
  • € 9,00 voor Amsterdam
  • € 6,00 voor Utrecht
Bagage
Alle bussen hebben een zeer beperkte bagageruimte. Er is per persoon plaats voor het meenemen van maximaal:
  • 1 koffer of reistas van normaal formaat (max. 80x70x30 cm en max. 20 kg)
  • 1 paar ski's (met stokken) of één snowboard*
  • 1 paar ski- of snowboardschoenen
  • 1 stuk handbagage (normaal formaat, 2 kg

* Bij een snowboard is het verplicht om de bindingen van het board af te halen. In een snowboardhoes mag niet méér zitten dan 1 snowboard (dus ook géén overige bagage zoals snowboardschoenen, kleding e.d.).

Om ervoor te zorgen dat alle bagage mee kan, is het ten strengste verboden om levensmiddelenpakketten mee te nemen dan wel in jouw bagage te stoppen. Indien je te veel bagage hebt, is de chauffeur verplicht deze te weigeren. Zorg er altijd voor dat er labels aan jouw bagage bevestigd zijn. Je blijft te allen tijde zelf verantwoordelijk voor jouw bagage.

Busnummer per SMS
Het busnummer staat niet vermeld op het ticket wat je ongeveer 10 dagen voor vertrek ontvangt. Het busnummer wordt ca. 1 dag voor vertrek per SMS verstuurt (kosteloos). Dit is uiteraard alleen mogelijk als wij in het bezit zijn van het juiste mobiele telefoonnummer. Geef dit nummer door tijdens het boeken. Indien je met een overstap te maken krijgt, wordt dit niet gecommuniceerd in de SMS.
Meer informatie
Uitgebreidere algemene informatie over de busreis kun je op onze site vinden onder het kopjeDE BUSREIS, onder REISINFO.

Skipas, -les en verhuur

De 6-daagse skipas Galibier Thabor (volledig domein) is bij de reissom inbegrepen. Het is mogelijk om je skipas te upgraden naar een 7- of 8-daagse skipas tijdens het boekingsproces. Let wel. Ter plekke gelden ander tarieven. Het is dus beter om dit nu reeds bij je boeking aan te vragen. (Makkelijk aan te vinken in stap 1 van het boekingsproces)

Let op, deze toeslagen en kortingen zijn enkel bij boeking geldig. Ter plaatse worden andere tarieven gehanteerd.

Skipass extra info:

Bij je boeking wordt aangegeven voor welke dagen de skipas geldig is (bijv. zondag tot vrijdag). Als je de skipas op een andere dag wil laten ingaan dan, aangegeven in de boekingsstappen, moet hiervoor telefonisch contact op worden genomen met ons contact center. De boeking kan dan worden aangepast. Ter plaatse is het niet mogelijk om de skipas op een andere dag in te laten gaan. Een uitbreiding van de skipas is vaak extra bij te boeken; de prijs hiervoor vind je terug in het verdere verloop van de boekingsstappen.

Ski- en snowboardlessen De lessen in Frankrijk worden gegeven door gediplomeerde monitoren van de Franse skischool aan groepen van +/- 8 personen. Het voordeel van een lokale skischool is dat zij wettelijk toestemming hebben om les te geven en het gebied natuurlijk erg goed kennen. De lessen worden niet alleen in het Frans aangeboden, maar ook in het Engels. Niveau  De lessen worden gegeven op 3 verschillende niveaus: beginner, gemiddeld of gevorderde. Bepaal aan de hand van onderstaande tabel je niveau:

Categorie
Ervaring
Lesmaterie
Beginner0-1 week Materiaal, glijden en bochten maken
Gemiddeld1-3 weken Opdoen van bochtenkennis op blauwe en rode pistes
Gevorderde3-5 weken Perfectioneren van bochtenkennis op alle pistes

Totally heeft geen invloed op de lestijden. Deze worden bepaald door de ESF.

Via Totally kun je bij de boeking je ski- en/of snowboardmateriaal huren aan een zeer voordelig tarief. De prijs voor het huren van het materiaal wordt in België al betaald. Wij staan dan garant dat je materiaal in voldoende maten beschikbaar is. Wij raden je aan het huurmateriaal via Totally te bestellen en niet in België te huren. Op die manier hoef je tijdens de reis naar de Alpen niet met je materiaal te sleuren. Bovendien kan je bij problemen altijd ter plaatse je materiaal wisselen.

De volgende types materiaal zijn er te boeken in stap 1 van het boekingsproces:

Brons

Materiaal dat uitstekend geschikt is voor de beginnende en lichtgevorderde skiërs en snowboarders. Dit materiaal is extra wendbaar, zodat het maken van bochten en het afremmen goed onder de knie te krijgen is. Ook is het parallel skiën met deze ski’s goed mogelijk.

Zilver

Materiaal dat uitstekend geschikt is voor de gevorderde skiërs en snowboarders. Dit materiaal is wendbaar, maar ook zeer geschikt om de bochten scherp in te kunnen snijden. Ook op hoge snelheid hebben deze ski’s een zeer goede performance.

Goud

Deze ski’s en snowboards zijn gemaakt van hoogwaardig materiaal en geschikt voor de gevorderde wintersporter. Tevens geschikt voor skiërs die het parallel skiën onder de knie hebben. Dit comfortabele materiaal is bruikbaar op alle pistesoorten en onder alle sneeuwcondities.

Diamond

Deze high performance ski’s en snowboards met de nieuwste technologie zijn van hoge kwaliteit en geschikt voor de meest ervaren wintersporters. Tip! Geef bij onze verhuurpartner graag jouw specifieke wensen voor gebruik aan (bijvoorbeeld offpiste), zodat hij het juiste materiaal voor je selecteert.

 * Wanneer je skimateriaal bijboekt van de klasse ‘Goud’ of ‘Diamond’ kun je dit één keer per week gratis inruilen voor bijvoorbeeld snowboardmateriaal of free ride ski’s (niet in het weekend).

Volgend Seizoen

Wil jij op de hoogte zijn van al het nieuws uit de sneeuw? Laat je gegevens achter en wij praten je bij! Meld je aan voor onze nieuwsbrief!